RK73H2ATTD5100D is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
510 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73H2ATTD5100D
DigiKey Part Number
2019-RK73H2ATTD5100DTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H2ATTD5100DCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73H2ATTD5100DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73H2ATTD5100D
Description
RES 510 OHM 0.5% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RK73H2ATTD5100D Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)