RK73G2BTTD3573D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
357 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73G2BTTD3573D
DigiKey Part Number
2019-RK73G2BTTD3573DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73G2BTTD3573D
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RK73G2BTTD3573D Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)