RK73G2ATTD7153D is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
715 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73G2ATTD7153D
DigiKey Part Number
2019-RK73G2ATTD7153DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73G2ATTD7153D
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RK73G2ATTD7153D Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)