RK73G2ATTD4701C
DigiKey Part Number
2019-RK73G2ATTD4701CTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73G2ATTD4701CCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73G2ATTD4701CDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73G2ATTD4701C
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RK73G2ATTD4701C Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)