RK73G1JTTD3320C | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RK73G1JTTD3320C |
Description | RES 332 OHM 0.25% 1/10W 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 332 Ohms ±0.25% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RK73G1JTTD3320C Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |