RK73G1JRTTD1270F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Panasonic Industry
127 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73G1JRTTD1270F
DigiKey Part Number
2019-RK73G1JRTTD1270FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73G1JRTTD1270F
Description
RES 127 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)