HV732BTTD1133F
DigiKey Part Number
2019-HV732BTTD1133FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732BTTD1133F
Description
RES 113K OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
113 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HV732BTTD1133F Models
Category
Features
High Voltage, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)