HV732ATTD104J
DigiKey Part Number
2019-HV732ATTD104JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV732ATTD104JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV732ATTD104JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732ATTD104J
Description
RES 100K OHM 5% 1/8W 0805
Detailed Description
100 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HV732ATTD104J Models
Category
Features
High Voltage, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)