HV731JRTTD1824F
DigiKey Part Number
2019-HV731JRTTD1824FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV731JRTTD1824FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV731JRTTD1824FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV731JRTTD1824F
Description
RES 1.82 MOHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
1.82 MOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)