2220J2500103GFT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
2220J2500103GFT
DigiKey Part Number
2220J2500103GFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J2500103GFT
Description
CAP CER 10000PF 250V C0G 2220
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220J2500103GFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)