2211JA250221FCTSPU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
220 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2211 (5728 Metric)
2211JA250221FCTSPU
DigiKey Part Number
2211JA250221FCTSPU-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2211JA250221FCTSPU
Description
CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 2211
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
2211JA250221FCTSPU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.100" (2.54mm)