2211JA250181FCTSPU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
180 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2211 (5728 Metric)
2211JA250181FCTSPU
DigiKey Part Number
2211JA250181FCTSPU-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2211JA250181FCTSPU
Description
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 2211
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
2211JA250181FCTSPU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2211 (5728 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.100" (2.54mm)