1812Y2000334JET is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
0.33 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y2000334JET
DigiKey Part Number
1812Y2000334JET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y2000334JET
Description
CAP CER 0.33UF 200V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y2000334JET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)