1812J6300332GAT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
3300 pF ±2% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812J6300332GAT
DigiKey Part Number
1812J6300332GAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J6300332GAT
Description
CAP CER 3300PF 630V C0G/NP0 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J6300332GAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)