1808Y1000154JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
0.15 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
1808Y1000154JXT
DigiKey Part Number
1808Y1000154JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808Y1000154JXT
Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1808
Detailed Description
EDA/CAD Models
1808Y1000154JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)