1210Y2000332FKT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Image for 1210Y2000332FKT is not available
1210Y2000332FKT
DigiKey Part Number
1608-1210Y2000332FKTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y2000332FKT
Description
MLC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)