1210J6300561KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
560 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210J6300561KXT
DigiKey Part Number
1210J6300561KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J6300561KXT
Description
CAP CER 560PF 630V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J6300561KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)