1210J5000471KFT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Similar
Similar
470 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
1210J5000471KFT
DigiKey Part Number
1210J5000471KFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J5000471KFT
Description
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J5000471KFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)