1206Y2K00471MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
Similar
TDK
Similar
TDK
470 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206Y2K00471MXT
DigiKey Part Number
1206Y2K00471MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y2K00471MXT
Description
CAP CER 470PF 2KV X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206Y2K00471MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)