1206Y0500680GAT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
68 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1206 (3216 Metric)
1206Y0500680GAT
DigiKey Part Number
1206Y0500680GAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y0500680GAT
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206Y0500680GAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)