1206J2500122FFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1200 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
1206J2500122FFT
DigiKey Part Number
1206J2500122FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J2500122FFT
Description
CAP CER 1200PF 250V C0G/NP0 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1206J2500122FFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)