111126300331GQTAF9LM
DigiKey Part Number
1608-1535-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1535-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1535-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
111126300331GQTAF9LM
Description
CAP CER 330PF 630V C0G/NP0 1111
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±2% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
111126300331GQTAF9LM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)