0805Y2000682KET is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
0805 (2012 Metric) Standard MLCC
0805Y2000682KET
DigiKey Part Number
0805Y2000682KET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805Y2000682KET
Description
CAP CER 6800PF 200V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805Y2000682KET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)