0805J5000820FAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
82 pF ±1% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
0805J5000820FAT
DigiKey Part Number
0805J5000820FAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J5000820FAT
Description
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
0805J5000820FAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)