0805J5000220FKT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for 0805J5000220FKT is not available
0805J5000220FKT
DigiKey Part Number
1608-0805J5000220FKTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J5000220FKT
Description
MLC
Detailed Description
22 pF ±1% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)