0805J2500272KDT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2700 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
0805J2500272KDT
DigiKey Part Number
0805J2500272KDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J2500272KDT
Description
CAP CER 2700PF 250V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805J2500272KDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)