0603J1000331JCT
DigiKey Part Number
1608-0603J1000331JCTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-0603J1000331JCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-0603J1000331JCTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J1000331JCT
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
330 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
0603J1000331JCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)