P21BNL300M5ST | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | P21BNL300M5ST |
Description | CAP CER 30PF 50V BN 0201 EPOXY |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor BN 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Q, Low Loss, Low ESL, Epoxy Mountable |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.014" (0.36mm) |