L204XF4S-T
DigiKey Part Number
1761-L204XF4S-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
1761-L204XF4S-TCT-ND - Cut Tape (CT)
1761-L204XF4S-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L204XF4S-T
Description
RF FILTER LOW PASS 20.4GHZ 3SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20.4GHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 1.5dB 3-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
1.5dB
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
3-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.220" L x 0.140" W (5.59mm x 3.56mm)
Frequency
20.4GHz Center
Height (Max)
0.098" (2.49mm)