B076MB6S-T
DigiKey Part Number
1761-B076MB6S-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B076MB6S-T
Description
FILTER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.6GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 600MHz Bandwidth 2.5dB 2-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Insertion Loss
2.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2-SMD, No Lead
Frequency
7.6GHz Center
Size / Dimension
0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Bandwidth
600MHz
Height (Max)
0.123" (3.12mm)