OESL-75-2-5
OESL-75-2-5
OESL-75-2-5
DigiKey Part Number
226-1114-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OESL-75-2-5
Description
KNOB KNURLED W/SKRT 0.250" METAL
Detailed Description
Knurled, Diamond Knob 0.250" (6.35mm) Shaft with Line on Top Metal Black Gloss
Category
Diameter
0.750" (19.05mm), 1.000" (25.40mm) Skirt
Height
0.625" (15.88mm)
Series
Indicator
Line on Top
Color
Black Gloss
Shaft Size
0.250" (6.35mm)
Additional Resources
In-Stock: 25
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
In-Stock: 33
In-Stock: 0