T551B187M010AT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
180 µF Hermetically Sealed Tantalum Polymer Capacitor 10 V Axial, Can 110mOhm @ 100kHz
T551B187M010AT
DigiKey Part Number
T551B187M010AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T551B187M010AT
Description
CAP TANT POLY 180UF 10V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T551B187M010AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
110mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Capacitance
180 µF
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V