T543Y687M2R5AHW005 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
680 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5 V 2917 (7343 Metric) 5mOhm @ 100kHz
T543Y687M2R5AHW005
DigiKey Part Number
399-T543Y687M2R5AHW005TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543Y687M2R5AHW005
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T543Y687M2R5AHW005 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
680 µF
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
5mOhm @ 100kHz