T543D337K004AHE005
DigiKey Part Number
399-T543D337K004AHE005TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543D337K004AHE005
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 5mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T543D337K004AHE005 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
5mOhm @ 100kHz