T530X337M010ATE010
DigiKey Part Number
399-4135-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4135-1-ND - Cut Tape (CT)
399-4135-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T530X337M010ATE010
Description
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 10mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T530X337M010ATE010 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
10mOhm @ 100kHz