T521V336M035ATE100
DigiKey Part Number
399-T521V336M035ATE100TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T521V336M035ATE100CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T521V336M035ATE100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521V336M035ATE100
Description
CAP TANT POLY 33UF 35V SMD
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance
33 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
35 V