T521O157M035ATE100 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2924 (7361 Metric) 100mOhm @ 100kHz
T521O157M035ATE100
DigiKey Part Number
399-T521O157M035ATE100TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T521O157M035ATE100CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T521O157M035ATE100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521O157M035ATE100
Description
150.UF 35.0V
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Capacitance
150 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
35 V