T520V156M025ATE090 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
15 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 90mOhm @ 100kHz
KEMET Webinar - Polymer Capacitors - Your Solution When MLCC Lead Times Are Tight
T520V156M025ATE090
DigiKey Part Number
399-10346-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520V156M025ATE090
Description
CAP TANT POLY 15UF 25V 2917
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T520V156M025ATE090 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
15 µF
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
90mOhm @ 100kHz