T520D477M004ATE010
DigiKey Part Number
399-5624-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-5624-1-ND - Cut Tape (CT)
399-5624-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520D477M004ATE010
Description
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
Detailed Description
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 10mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T520D477M004ATE010 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
470 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
4 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
10mOhm @ 100kHz