T520C227M004ATE0457280 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 415
Datasheet
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2312 (6032 Metric) 45mOhm @ 100kHz
T520C227M004ATE0457280
DigiKey Part Number
399-T520C227M004ATE0457280TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520C227M004ATE0457280
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520C227M004ATE0457280 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated
4 V