T510X108M004ATE030 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1000 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 30mOhm @ 100kHz
T510X108M004ATE030
DigiKey Part Number
399-T510X108M004ATE030TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T510X108M004ATE030
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T510X108M004ATE030 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
4 V