T495X227M010ATE100
DigiKey Part Number
399-8534-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-8534-1-ND - Cut Tape (CT)
399-8534-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495X227M010ATE100
Description
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
EDA/CAD Models
T495X227M010ATE100 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm