T494X337M006AT
DigiKey Part Number
399-T494X337M006ATTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T494X337M006AT
Description
CAP TANT SMD LOW ESR
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 150mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T494X337M006AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
6.3 V