T494D687K004AT
DigiKey Part Number
399-18803-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-18803-1-ND - Cut Tape (CT)
399-18803-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T494D687K004AT
Description
CAP TANT 680UF 10% 4V 2917
Detailed Description
680 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 150mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T494D687K004AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz