T493X226K035CH6410 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 700mOhm @ 100kHz
T493X226K035CH6410
DigiKey Part Number
399-T493X226K035CH6410TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T493X226K035CH6410
Description
CAP TANT SMD HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T493X226K035CH6410 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
X
Voltage - Rated
35 V
Features
High Reliability
Type
Molded
Failure Rate
C (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance)
700mOhm @ 100kHz