T491A685M004AT4280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 1206 (3216 Metric) 6Ohm
T491A685M004AT4280
DigiKey Part Number
T491A685M004AT4280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491A685M004AT4280
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 4V 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T491A685M004AT4280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
6Ohm