T491A154K035AT7280
DigiKey Part Number
399-T491A154K035AT7280TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491A154K035AT7280
Description
CAP TANT SMD
Detailed Description
0.15 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1206 (3216 Metric) 19Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T491A154K035AT7280 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
19Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
35 V