T491A104M035AT7280 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 2.844
Datasheet
0.1 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1206 (3216 Metric) 20Ohm
T491A104M035AT7280
DigiKey Part Number
T491A104M035AT7280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491A104M035AT7280
Description
CAP TANT 0.1UF 20% 35V 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T491A104M035AT7280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
20Ohm