T398M226M050AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial - 3 Leads 1Ohm @ 100kHz
T398M226M050AS
DigiKey Part Number
399-T398M226M050AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T398M226M050AS
Description
CAP TANT RAD 3LD
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T398M226M050AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial - 3 Leads
Part Status
Active
Size / Dimension
0.358" L x 0.358" W (9.10mm x 9.10mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.618" (15.70mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
50 V