T356G226M020AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V Radial, Disc 1.8Ohm @ 100kHz
T356G226M020AS
DigiKey Part Number
399-T356G226M020AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T356G226M020AS
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.449" (11.40mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
20 V